Εγγραφή στην Α τάξη του Δημοτικού Σχολείου

Αγαπητοί γονείς

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται από τις 15-5-20202 έως τις 29-5-2020, ώρα 10.00-12.00

Απαραίτητα δικαιολογητικά

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) (Μπορείτε να το προσκομίσετε το Σεπτέμβριο)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας. Ε1 (Τρίτη σελίδα), ΔΕΗ,  ΕΥΔΑΠ.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου

Η οριστική εγγραφή θα ανακοινωθεί τη Δευτέρα 15 Ιουνίου 2020 με σχετική ανάρτηση στην είσοδο του σχολείου.

Σας παρακαλούμε κατά την έλευσή σας στο σχολείο για την εγγραφή του παιδιού σας να τηρείτε τα προτεινόμενα μέτρα προστασίας για την  αποφυγή διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.)

Τήρηση αποστάσεων, μάσκα, γάντια.

Ευχαριστούμε πολύ

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε και την Δήλωση Εγγραφής για το ολοήμερο.

ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

6ΦΞΕ46ΜΤΛΗ-Χ9Γ eggrafes