Ένα μεγάλο ευχαριστώ στις εκδόσεις ΚΑΠΟΝ!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Μωυσή και την Ραχήλ Καπόν, που συνεπείς με την υπόσχεσή τους φρόντισαν να επισκευαστούν και να συντηρηθούν τα κουφώματα της εξόδου στην θρυλική ταράτσα του σχολείου μας!!!!

Ο δεσμός του σχολείο μας με το ζεύγους Καπόν, ξεκίνησε με την εκδήλωση παρουσίασης  του ιστορικού και σημαντικού έργου ΤΑ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΚΤΙΡΙΑ, που επανεκδόθηκε από τις εκδόσεις ΚΑΠΟΝ, στις 4 Δεκεμβρίου 2019. Ήταν μια όμορφη εκδήλωση που με χαρά και περηφάνια φιλοξενήσαμε στο σχολείο μας, το σχολείο του ΠΑΤΡΟΚΛΟΥ ΚΑΡΑΝΤΙΝΟΥ.

Εκείνο το βράδυ, το ζεύγος Καπόν, συγκινημένο από την ομορφιά του κτιρίου αλλά και την σχετική εγκατάλειψη, μας υποσχέθηκαν ότι κάτι θα κάνουν για την συντήρηση τουλάχιστον των κουφωμάτων της πανέμορφης ταράτσας μας!!!!! Και δεν μας ξέχασαν!!!

Χαιρόμαστε που η αντίληψή μας για ένα  σχολείο ανοικτό στην κοινότητα, βρίσκει συμμάχους και συμπαραστάτες στην προσπάθεια να σώσουμε την ιστορική και πολιτιστική κληρονομιά μας.

Ευχαριστούμε θερμά και από καρδιάς!!!!