Η συμμετοχή μας στο Αειφόρο Ελληνικό Σχολείο

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου έγινε στην Ελληνική Εταιρεία Περιβάλλοντος και Πολιτισμού εκδήλωση  για τη βράβευση των σχολείων της Α Δ/νσης Π.Ε Αθηνών και πολλών άλλων διευθύνσεων της χώρας μας   που συμμετείχαν με επιτυχία  στο πρόγραμμα Αειφόρο Ελληνικό Σχολείο.

Το σχολείο μας έχει ήδη βραβευτεί με τη σημαία του Αειφόρου Σχολείου και φέτος επιβραβεύτηκε για την συνεχιζόμενη συμμετοχή του στο Δίκτυο. Από το σχολείο μας συμμετείχαν και παρέλαβαν το σχετικό  έπαινο οι εκπαιδευτικοί Αριστείδου ΄Αννα και Κουκουμάκη Μαίρη.

Δύσκολο να πάρεις μια τέτοια σημαία μα πιο δύσκολο να την κρατήσεις! Συνεχίζουμε δυναμικά υποστηρίζοντας τις δράσεις εκείνες που συμβάλλουν στο μετασχηματισμό του  σχολείου μας στην κατεύθυνση της αειφορίας.

Μπορείτε να δείτε τις δράσεις μας στην Παρουσίαση του σχολείου μας