Τα φωτεινά μάτια… Σεβασμός και Αγάπη!

Ευχαριστούμε από καρδιάς για την ξεχωριστή σημερινή επίσκεψή τους σήμερα στο 70ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών , την κυρία Ζωή Γερουλάνου με την γλυκιά λαμπραντορίνα της Irma , την αγαπητή Άννα Μπαλάν με τον μοναδικό της Nitro , πλάσματα που εκπαιδεύτηκαν με πολλή αγάπη και προστασία από την ομάδα των Greek Guide Dogs , τους Σκύλους Οδηγούς Ελλάδας για να γίνουν τα φωτεινά μάτια των συνανθρώπων μας με οπτική αναπηρία.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας ευαισθητοποιήθηκαν , συγκινήθηκαν κι έμαθαν πως το πιο σημαντικό δώρο που μπορούμε να κάνουμε σε αυτά τα χαρισματικά πλάσματα είναι ο Σεβασμός και η Αγάπη μας σε κάθε πτυχή της καθημερινότητας τους ! Το πιο όμορφο συναίσθημα για εμάς τους εκπαιδευτικούς είναι να διαμορφώνουμε μέσα στις σχολικές αίθουσες πιο Φωτεινούς Ανθρώπους !