Πλέξαμε για καλό σκοπό!!!!!!

Με αφορμή και τις διακοπές του Πάσχα που έρχονται και το μήνυμα αγάπης και συμπερίληψης που θέλουμε να δώσουμε, συμμετείχαμε στην δράση “πλέκουμε για καλό σκοπό”, που διοργάνωσε το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Τυφλοκωφών Καλλιθέας στο πλαίσιο παγκόσμιας καμπάνιας ευαισθητοποίησης προς τα άτομα με τυφλοκώφωση.

Με όλα τα πλεχτά κομμάτια που θα συγκεντρωθούν, θα δημιουργηθεί τον Ιούνιο μια μοναδική απτική σύνθεση που θα αναρτηθεί και θα κοσμήσει τον δημόσιο χώρο, την οποία θα μπορέσουμε να επισκεφθούμε. Παράλληλα με τη σύνθεση θα αναρτηθούν και οι επωνυμίες των σχολείων και οργανισμών που θα συμμετέχουν.

Με αυτό τον τρόπο συμβολίζεται η συνύπαρξη και η συμμετοχή όλων των ανθρώπων μέσα από μια διασκεδαστική δραστηριότητα προς έναν κοινό σκοπό.

Από το σχολείο μας συμμετείχαμε:

ΑΝΤΙΟΠΗ ΦΡΑΝΤΖΗ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΥ ΕΡΡΙΚΑ, Ε1